We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Oprava hlbokých rýh

Hlboké ryhy ešte nie sú dôvodom k výmene nábytku. S produktami ADLER pre opravu a servis sa dajú takéto poškodenia odstrániť.

Škriabanec v dreve sa pritrafí rýchlo. Predovšetkým na tmavých alebo tmavo nalakovaných povrchoch sú škriabance alebo ryhy nápadné.  Nahnevá to a nábytok tým stráca aj na hodnote. No s produktami ADLER pre servis a opravy môžete takéto škody odstrániť. ADLER krok po kroku ukáže, ako...

 

Krok 1:

Voľné časti odstráňte a poškodené miesto očistite bavlnenou utierkou.

 

Krok 2:

Zvoľte vhodný odtieň Grilith-Flexpen a natrite ním poškriabané miesto. Prebytok odtufujte bavlnenou utierkou.

 

Krok 3:

Roztavte  voskovú tyčinku Grilith-Hartwachsstangen pomocou tavičky na vosk a nakvapkajte vosk do ryhy až kým nie je zaplnená. V prípade pochybnosti voľby farebného odtieňa tvrdého vosku odporúčame zvoliť radšej tmavší odtieň. 

 

Krok 4:

Prebytok odstráňte hoblíkom na vosk alebo škrabkou na lak. Aby ste opravované miesto odmastili, prebrúste ho  opatrne so Scotch-Brite. Brúsny papier odstráňte bavlnenou utierkou.

 

Krok 5:

Na opravované miesto rozprášte tenkú vrstvu laku Schicht Grilith-Möbelspraylack vo vhodnom odtieni.

 

Krok 6:

pre dotvorenie textúry  dreva použite štruktúrovaciu ihlu a vyryte kresbu do vosku.

 

Krok 7:

pre zakonzervovanie opraveného miesta  rozprášte ešte jednu vrstvu Grilith-Möbelspraylack.

 

Použité produkty zo servisného kufríka ADLER:

ADLER-servisný kufrík ponúka optimálnu podporu pri servise a montáži. Poškodenia vzniknuté pri dodávke, zabudovaní alebo aj používaním môžu tak byť ihneď opravené. S produktami pre opravu a servis obsiahnutými v servisnom kufríku máte všetky dôležité prostriedky a náradie poruke, navyše zoradené a chránené.

 

Dodatok:

ADLER-servisným kufríkom môžete aj iné poškodenia ako Vtlačky, škriabance alebo poškodenia hrán.

Popis Veľkosť Formát
Broschüre: ADLER Servicekoffer für Möbel 2.6 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: