We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Olejovanie alebo voskovanie nábytku

Urobte pre Váš nábytok niečo dobré a stavte na Legno-Öl alebo Legno-Wachs, prirodzené zušľachtenie povrchu dreva z dielne firmy ADLER.

Rýchloschnúce a jednoducho aplikovateľné  Legno-produkty sú vhodné pre všetky listnaté a ihličnaté dreviny v interiéri. Vnikajú hlboko do dreva, zvýraznia struktúru dreva a odpudzujú vodu.  ADLER Vám ukáže, ako Váš nábytok optimálne  chrániť a ošetrovať. 

 

Krok 1 - Brúsenie

Nábytkový kus  vybrúste brúsnym papierom zrnitosti 120 v smere drevných vlákien. Tento krok zopakujte so zrnitosťou 180. Dbajte na to, aby povrchy boli suché, čisté bez prachu, mastnoty a vosku. 

 

Krok 2 - Nános Legno-Öl 

Legno-Öl dobre premiešajte a tenko naneste  štetcom alebo nie vláknitou utierkou. Keďže olej do dreva vniká rýchlo, musí sa prebytok do 5 minút stiahnuť suchou bavlnenou handričkou.

 

Pre dosiahnutie perfektného výsledku, vbrúste olej krátko s brúsnym rúnom do dreva. To povrchy vyhladí a prepožičia im mäkký omak. Celé to nechajte schnúť pri dobrom vetraní cca 4 hodiny.

 

Krok 3 - Druhý nános  Legno-Öl

Povrchy pred druhým nánosom vyhlaďte brúsnym papierom zrnitosti 280. Pracujte v smere drevných vlákien prach z povrchov dôkladne odstráňte.  Teraz je možné naniesť druhú vrstvu Legno-Öl. Vnútorné plochy nábytku a skriní by mali byť kvôli možnému zápachu natreté s Legno-Öl iba raz. Kým nábytok plne zaťažíte, odporúčame počkať 7 dní. 

 

Profi tip:

Alternatívne k Legno-Öl môžete tiež dva-krát naniesť Legno-Wachs. To dodá povrchom matný efekt a zamatový omak.  

 

Starostlivosť:

Malé škrabance a znečistenia môžu byť jednoducho  odbrúsené a naolejované bez toho,aby museli byť natreté celé povrchy. Pre oživenie odporúčame raz ročne vykonať osšetrenie s  Legno-Pflegeöl.

 

Použité produkty:

ADLER Legno-Öl

ADLER Legno-Wachs

 

Katalóg produktov: ADLER oleje a vosky pre interiér 

ADLER-TV: Parketové resp. drevené podlahy ošetrené s Legno-produktami

ADLER-TV: Olejovanie nábytku s produktami radu Legno firmy ADLER

Popis Veľkosť Formát
Broschüre Legno Öle & Wachse 1.4 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: