Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

„Najkrajšiu lyžiarsku chatu“ južného Tiloska krášli ochranca dreva Pullex-Holzschutz

Čitatelia časopisu „Dolomiten“ rozhodli: najkrajšia lyžiarska chata južného Tirolska sa volá Zuegghütte. V lyžiarskom stredisku Meran 2000 očakáva útulný salaš po veselom dni strávenom na lyžiach alebo sánkach svojich návštevníkov. Útulnosť a domáca strava môžu za to, že Zuegghütte je u lyžiarov a turistov tak obľúbená,no k titulu "Najkrajšia lyžiarska chata" je treba viac: zmysel pre dateil a Pullex Plus, profesionálnu ochranu dreva firmy ADLER.


30.01.2013

DREVO, LÁSKA A PULLEX

Stefan Falk prevádzkuje " svoju Zuegghütte“už od roku 1996, no žije tam už od svojich 4 rokov. Pre neho chata  teda nie je iba nejaké pracovné miesto, ale domovom. To vysvetľuje, prečo mu tak záleží na jej vzhľade: vlastnoručne vyrezaní alpskí obyvatelia ako orol, svišť a medveď pozývajú hostí dnu. Už z vonka sa Zuegghütte s tradičnou fasádou zo smrekovcových šindľov ukazuje zo svojej lepšej strany. Aby v drsnej alpskej klíme nezošedla a nezvetrala, chráni ju  Stefan Falk pomocou Pullex Plus, vo vhodnom odtieni Lärche (smrekovec). Tak sa do ručne vyrobených šindľov môže oprieť nielen silné slniečko Dolomít, ale aj sneh od lyžiarov. 

 

Takisto sa vyníma aj svojpomocne vyrobený plot zo smrekovca, borovice a sosny. Tu sa Stefan Falk rozhodol pre zmes v pomere 5:1 z Pullex Plus v otieni Weide (vrba) a Kiefer (borovica). „ Vďaka dobrému poradenstvu firmy Nordwal, ktorá sa stará o zákazníkov ADLER z južného Tirolska, neprichádzala do úvahy žiadna iná ochrana dreva ako Pullex z dielne ADLER“, hovorí Stefan Falk. Veď taká horská chata musí v  zvlášť tvrdých alpských podmienkach obstáť.

HORÚCI TIP PRE STUDENÚ ZIMU

Kombinácia z dreva, vyrezávaného a "tekutého" orla (ADLER= nem.orol) ako aj nadšenie pre tradičné ručné remeslo priniesla chatárovi Stefanovi  Falkovi cenu publika "Najkrajšia lyžiarska chata južného Tirolska". Aj v kategórii "Najkrajšia turistická chata" južného Tirolska sa umiestnila na stupňoch víťazov- bola na 2.mieste . Je teda jedno, či zima alebo leto: zbaliť lyže a turistické topánky a hor sa do južného Tirolska!

 

Ku katalógu produktov: ADLER Pullex ochrana dreva v exteriéri

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: