Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Moriť a olejovať - s ADLER Legnofix

Olejová vrchná vrstva sa doteraz pre morené drevo neodporúčala. Teraz je to inak, a to vďaka dôvtipu a vynaliezavosti v laboratóriách spoločnosti ADLER-Werk Lackfabrik.


19.04.2011

Prirodzenosť v obytnej miestnosti - vďaka svetlu, vzdušnosti a drevu - patrí k modernému vnímaniu života. Prirodzená úprava dreva olejom je preto u pekného nábytku stále častejšie prvou voľbou. Takto upravený povrch má nielen hodvábne matný vzhľad, ale je aj príjemný na dotyk. Doteraz však existoval problém: Krycia vrstva obsahujúca olej sa pre morené drevo neodporúčala. Teraz je to inak, a to vďaka dôvtipu a vynaliezavosti v laboratóriách spoločnosti ADLER-Werk Lackfabrik.

DÔVTIPNÉ RIEŠENIE

Povrchy upravené olejom nachádzajú stále väčšiu obľubu - od postele cez komodu až po stôl. Prečo by teda bolo nutné zriecť sa vytvárania farebných odtieňov pomocou moridla, ak má byť následne použitý olej? To bola hlavná myšlienka pani Jutta Libowitzky a jej tímu pracovníkov vývojového laboratória moridiel spoločnosti ADLER. "Kombináciu moridla a oleja sme doteraz neodporúčali", hovorí pani Libowitzky. "Olej vytvára povlak, ktorý je prestupný pre vodu. To znamená, že ak sa dostane voda na povrch nábytku napustený olejom, vniká do materiálu a rozpúšťa farbivá obsiahnutá v moridlách. Následkom toho vznikajú škaredé škvrny."

S tým sa však technici z vývojového laboratória moridiel nechceli zmieriť. Pustili sa do intenzívneho výskumu a nájdené riešenie už má svoje meno: ADLER Legnofix.

STÁLOSŤ BEZ ŠKVŔN

Nový produkt určený pre profesionálov z odboru ochrany dreva otvára úplne nové možnosti stvárnenia povrchu nábytku povrchovo upravovaného olejom. Viaže totiž farbivá obsiahnuté v moridlách na vlákna dreva, čím ich stabilizuje, pričom je jedno, či je použité moridlo na vodnej báze alebo na báze rozpúšťadiel. "Nábytok je tak bezpečne chránený pred škvrnami spôsobovanými vodou," hovorí hrdo pani Libowitzky. Odborníčka spoločnosti ADLER v odbore moridiel tiež uisťuje, že produkt bude úplne jednoducho spracovatelný: Morenie sa vykonáva obvyklým spôsobom a po dvoch až troch hodinách schnutia sa nástrekom nanáša produkt Legnofix. Potom sa, opät obvyklým postupom, vykoná dvojité napustenie olejom alebo aj voskom z radu ADLER Legno. "Iba brúsenie vykonávané medzi jednotlivými fázami postupu by malo byt trochu jemnejšie ako pri tradicných postupoch, co je pre olej lepšie," znie jej rada, ako dosiahnut dokonalý výsledok.

Produkt ADLER Legnofix sa bude dodávat od mája a bezstarostné morenie a napúštanie olejom bude môct zacat - so stabilným výsledkom, úplne bez škvrn.

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: