Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Leto – vhodné obdobie na pretretie záhradného domčeka

Rodina z Grazu využila leto ako vhodné obdobie na renováciu a dopriala svojmu záhradnému domčeku nový náter. So systémom ADLER Pullex Holzschutz na ochranu dreva bolo natieranie detsky ľahké a drevený záhradný domček je teraz ako nový.


10.07.2012

PÔŽITKY LETA VO VLASTNOM ZÁHRADNOM ALTÁNKU

Leto je vynikajúcim obdobím pre nátery dreva v exteriéri. Náter vďaka horúcemu vzduchu veľmi dobre a rýchlo schne. Obzvlášť, keď sú potrebné viaceré nátery. Tak lazúra cez noc uschne a v nasledujúci deň sa môže pohodlne pokračovať v začatej práci.

 

To si uvedomila aj rodina Pabiovcov z Grazu a svoju poslednú dovolenku využili na obnovu náteru svojho záhradného domčeka. Zároveň sa rozhodli tmavému zovňajšku povedať zbohom: „táto tmavá farba sa nám už nepáči, ale vtedy pred 15 rokmi  to bolo moderné“ vysvetľujú majitelia. Domček skutočne pôsobil trošku temne pre útulnú grilovačku. Obchodno-technický poradca firmy ADLER pán Vorraber  sa ujal tohto problému a navrhol renováciu s ADLER Pullex Renovier-Grund a 2 nátermi s  ADLER Pullex Top-Lasur vo farebnom odtieni Kiefer (borovica). Že na takúto renováciu nie je potrebné byť práve profesionál ocenila najmä pani Pabiová. Spočiatku mala totiž obavy. „Po 3 dňoch práce vyzeral záhradný domček ako nový. Neuveriteľné! A odtieň je jednoducho prefektný“ teší sa rodina. 

NOVÝ OCHRANNÝ NÁTER PRE ZÁHRADNÝ DOMČEK S RENOVAČNÝM SYSTÉMOM ADLER

Vďaka egalizovanému ADLER Pullex Renovier-Grund je drevená fasáda optimálne chránená pred zamodraním, drevokaznými hubami a napadnutím hmyzom a dvojnásobný náter s Pullex-Top-Lasur zasa reguluje vlhkosť a vďaka špeciálnym ochranným prostriedkom voči účinku svetla zaručuje drhotrvajúcu ochranu voči poveternosti.

 

Zvesti o zrenovovanom altánku sa rýchlo rozniesli. Mnohí susedia si mysleli, že si Pabiovci zaobstarali nový záhradný domček. Boli veľmi prekvapení, že je to iba nový náter. Mnohí sa nadchli tak, že dostali aj oni chuť renovovať a teraz je v Grazskej záhradkárskej oblasti možné každý týždeň zazrieť ďalší „nový“ domček.

 

Ďalšie informácie na tému ochrana dreva nájdete tu: 

Popis Veľkosť Formát
Broschüre: Holzschutz rund um's Haus 1.9 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: