We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Lazúry na drevo ADLER získali rakúske ekologické označenie

ADLER bol odjakživa priekopníkom vo veciach životného prostredia - a najmä v posledných mesiacoch sme v tomto smere svedkami viacerých ekologických míľnikov: Od roku 2018 je ADLER 100%-ne klimaticky neutrálny. Viaceré inovatívne produkty sú vyrábané v súlade s princípom „Cradle to cradle“ s dôrazom na šetrenie zdrojových materiálov. A teraz sa už môžu rakúskym ekologickým symbolom pýšiť aj lazúry na drevo do interiéru.


12.07.2018

HUNDERTWASSEROV SYMBOL

Rakúske ekologické označenie je zárukou produktov priateľských k životnému prostrediu. Známy symbol od Friedensreicha Hundertwassera smú na svoje označenie používať len produkty, ktoré vyhovujú najvyšším ekologickým, zdravotným a kvalitatívnym štandardom. Obzvlášť pre oblasť interiérov, kde trávime až 90% nášho života, platia mimoriadne prísne kritériá: Ovzdušie v interiéri bez takmer žiadnych škodlivých látok je dôležitým predpokladom pre zdravie a pohodu. S ADLER Lignovit Interior UV 100 a jeho obdobou pre domácich majstrov ADLER Innenlasur UV 100 spĺňa povrchová ochrana dreva pre interiér a obloženia stien po prvýkrát v ekologickom smere vysoké požiadavky:  Obe tieto paropriepustné lazúry na báze vody neobsahujú žiadnu chemickú ochranu dreva, čím garantujú zdravé prostredie v miestnosti. Okrem toho uchovávajú prirodzenú krásu svetlých ihličnatých drevín, pretože spoľahlivo chránia smrek, smrekovec a iné ihličnaté drevo pred farbu meniacimi vplyvmi UV žiarenia, a tak im prepožičiavajú ušľachtilý vzhľad na dlhú dobu.

 

VŠETKO PRE INTERIÉR

ADLER Lignovit Interior UV 100 a ADLER Innenlasur UV 100 sú teda prvé nátery na drevo, ktoré presvedčili „ekologickú“ komisiu - nie sú to však ani zďaleka prvé produkty tirolského producenta náterových systémov, ktoré sa môžu pochváliť týmto označením: Už v roku 2013 získali spomínaný certifikát viaceré maliarske farby do interiéru. Hrdými nositeľmi Hundertwasserovho symbolu sú aj tieto produkty: Aviva Home-Weiß, Aviva Strong-Weiß, Aviva Europlus-Weiß, Aviva Tiromin-Weiß und Aviva Top-Weiß 2in1, Aviva Ultra-Weiß a najnovší prírastok v rodine Aviva ADLER Mineralfarbe. Či na drevo alebo na omietku - s ADLERom ste pri všetkých náterových prácach v dome na strane životného prostredia!

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: