We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Lakovanie interiérových dverí s ADLER VariColor

Zmeňte farbu Vašich interiérových dverí a prepožičajte im nový lesk:

Aj dvere v interiéri potrebujú z času na čas nový náter. Môže byť, že len na prekrytie poškodených miest alebo jednoducho, pre farebnú zmenu.  ADLER VariColor je pre toto ako stvorený! Ukážeme Vám,ako s málom peňazí a trochou šikovnosti zmeniť vzhľad "starých" dverí : 

 

Krok 1: Príprava

Ako prvé dvere zveste a položte ich na dva stojany. Odmontujte všetky kľučky a  skrutky.

 

Profitip:

Na hornú a dolnú užšiu časť dverí naskrutkujte po dve dlhšie skrutky. Neskôr, keď nalakujete prvú stranu, môžete dvere jednoducho otočiť a dvere na tieto skrutky položiť. Tak môžete bez čakania lakovať aj druhú stranu dverí.

 

Krok 2: Brúsenie

Starú lakovú vrstvu prebrúste excentrickou brúskou (zrnitosťou 120). Na ťažko prístupných miestach môžete použiť normálny brúsny papier. Prach dôkladne odstráňte a následne olepte sklo pomocou pásky a krycieho papiera.

 

Krok 3: Tmelenie priehlbín

Prípadné priehlbiny vytmelte s ADLER Feinspachtel. Jednoducho naneste, vyhlaďte a po krátkom schnutí do hladka prebrúste.

 

Krok 4: Lakovanie

ADLER VariColor pred lakovaním dôkladne premiešajte a nalejte ho do vaničky na farbu. Lakujte pozdĺž ozdobnej lišty a drážky dverí.  Väčšie plochy môžete natrieť pomocou rellera. Vďaka skrutkám môžete dvere po nalakovaní jednej strany ihneď otočiť a lakovať z druhej strany. Pracujte súvislo a spôsobom mokrý do mokrého. Lak rýchlo vsakuje, preto už natreté miesta by sa nemali opracovávať. Náter nechajte schnúť päť až šesť hodín.

 

Krok 5: medzibrúsenie a nános druhej vrstvy laku

Po uschutí prvej vrstvy laku prebrúste jemným brúsnym papierom  (zrnitosť 220) všetky lakované miesta. Aj tu platí :brúsny prach dôkladne odstráňte! Následne všetko druhýkrát prelakujte. 

 

ADLER Deko-Tip:

Vaše dvere budú ozajstným kúskom, keď lištu skla natriete inou farbou. My sme sa tu rozhodli pre odtieň RAL 1033-georgínová žltá.

 

Použité materiály:

 

Ďalšie tipy pre použitie  ADLER VariColor:

Zum ADLER Online-Shop: