We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Lakovanie dverí s Aqua-PU Pro

bez zápachu, ľahko spracovateľný s perfektným výsledkom - profesionálny lak ADLER Aqua PU Pro na báze vody očaril


13.10.2014

S novým produktom Produkt Aqua-PU Pro sa nám podarilo jedným ťahom zmiesť zo sveta všetky problémy klasických lakov na báze syntetických živíc: tento vodný lak nežltne, nezapácha a rýchlo schne. Aj spracovanie, či už s alebo bez tužidla je úplne jednoduché - ako Vám krok za krokom ukáže náš návod :  

 

Príprava podkladu

Starý náter obrúsiť excentrickou brúskou a zrnitosťou P 220. To zaručí čistý podklad. Plochy od prachu dôkladne očistiť! 

 

Základovanie

Brúsením sa zviditeľnia nejaké miesta, kde je plech. Aby sa všade  dosiahla perfektná priľnavosť, musí sa základovať s Aqua-Multiprimer Pro  – buď štetcom alebo valčekom. To záleží od natieraného kusa alebo podľa toho, čím radi pracujete. Základ musí pred prvým náterom schnúť minimálne 6 hodín.

 

Prídavok tužidla

Do vrchného laku sa pridáva 10 % tužidla. To môžete urobiť buď váhou (ako my ) alebo - ešte jednoduchšie - pomocou odmerky.  Do 750 ml laku jednoducho vliať 75 ml tužidla. Pozor na dobu spracovateľnosti: po pridaní tužidla do laku sa lak ešte 2-3 hodiny perfektne spracováva. 

 

1. Vrstva

Po pridaní tužidla lakovať ako obvykle, je jedno, či štetcom alebo valčekom. Lak sa rozlieva veľmi dobre; keďže sa jedná o vodný lak, vyznačuje rýchlou zlievateľnosťou.  Preto sa odporúča plochy natierať plynulo a natreté plochy už viac nekorigovať. 

 

Medzibrúsenie

Po 6 h je plocha pripravená na medzibrúsenie  zrnitosťou P 240. Plochy opäť dôkladne očistiť od prachu!

 

2. Vrstva

Teraz nasleduje druhý náter. Po 6 h je lak suchý - bez zápachu, ale s kvalitným povrchom.

 

Použité ADLER Produkty:

Aqua-Multiprimer Pro 

Aqua-PUR-Härter 82220 

Štetec na vodouriediteľné laky

Valček na vodouriediteľné laky    

Brúsny papier

Zum ADLER Online-Shop: