Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Kto má hlavu, ten ju chráni

Umeleckí remeselníci z Grödenu v Taliansku majú svoju vlastnú hlavu. To sa nedá prehliadnuť. Ako symbol ich jednoty, napriek ich jednotlivej svojráznosti a samostatnosti, zdraví táto obrovská hlava zložená z 50 dielov hostí Grödnertalu. Tento umelecký kúsok vznikol v rámci projektu „Movemënt“ skupiny umelcov Unika. A kto má takú šikovnú hlavičku, ten ju aj chráni- v tomto prípade s Pullex Holzöl firmy ADLER.


08.01.2015

Pred 20 rokmi  umeleckí rezbári, maliari, pozlacovači a umeleckí raziči Grödenu vytvorili umeleckú skupinu Unika. Odvtedy jej členovia presadili mnoho pútavých projektov. Vrcholným bodom je každoročná výstava sôch, na ktorej sú prezentované jedinečné, individuálne, ručne vyrezávané umelecké diela. Čisté unikáty.  „ Sú ukážkou  tvorivej sily a  talentu majstrov umeleckých remesiel“, uvádza domovská stránka umeleckej skupiny www.unika.org.

 

Stále v pohybe

Ale aj spojenie síl urobilo dojem: tak členovia vytvorili 25 unikátnych sôch horolezcov v životnej veľkosti. Alebo aj fanúšikovia, ktorí každú tribúnu a každú udalosť obohatia drevom. A samozrejme obrovská hlava z dreva:  každý z 50 dielov vyhotovil iný umelec , a tie boli poskladané ako trojrozmerné puzzle. Tým by mal byť princíp pohybu postavený do stredobodu pozornosti- čo znamená aj názov " Hnutie".   A tým nie je myslený duševný pohyb– hlava môže byť skutočne prenesená a umiestnená na rôznych miestach. Takže pozýva na výstavy a podujatia, víta turistov a horolezcov, zrkadlí sa v jazerách alebo stojí ako vývesný štít pred  Unika-Artgallery v St. Ulrich. Niet teda divu, že táto hlava pri toľkých upotrebeniach potrebuje dobrú ochranu.  „Pred asi jeden a pol rokom bola hlava z dreva povrchovo upravená s ADLER Pullex Holzöl “, vysvetľuje Heidi Bonamico, kolegyňa z talianskeho Nordwal -partnera ADLER : aby jej večná elegancia a dlhotrvajúca krása priťahovala pohľady ešte veľa rokov a na veľa miestach.

 

K produktom: ADLER ochrana dreva v exteriéri

Zum ADLER Online-Shop: