Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Investícia do ochrany životného prostredia sa vždy oplatí: spoločnosť ADLER opäť výrazne znižuje emisie

Vznášať sa nad krajinou vo veterných výšinách: Pre orla neexistuje nič krajšie než krúžiť vo výške v priezračnom horskom vzduchu. Preto je jasné, že spoločnosť ADLER-Werk sídliaca v tirolskom meste Schwaz je už od 80. rokov priekopníkom v oblasti ochrany životného prostredia a čistoty vzduchu, do ktorej tiež nepretržite investuje. To dokazuje aj posledné výrazné zníženie emisií CO2 a výparov rozpúšťadiel.


14.01.2011

Vznášať sa nad krajinou vo veterných výšinách: pre orla neexistuje nič krajšie než krúžiť vo výške v priezračnom horskom vzduchu. Preto je jasné, že spoločnosť ADLER-Werk sídliaca v tirolskom meste Schwaz je už od 80. rokov priekopníkom v oblasti ochrany životného prostredia a čistoty vzduchu. Popredný rakúsky výrobca farieb a lakov priebežne investuje značné finančné prostriedky, aby bol aj v oblasti ochrany životného prostredia vždy o krok napred. To dokazuje aj posledné dosiahnuté výrazné zníženie emisií CO2 a výparov rozpúšťadiel.

VZDUCH JE ČISTÝ

Účasťou v programe organizovanom v súvislosti s nariadením o obaloch sa spoločnosti ADLER podarilo dosiahnuť cenný prínos v oblasti ochrany klímy, a to znížením emisií CO2 na hodnoty, ktoré hovoria samy za seba: Len v roku 2009 sa emisie CO2 znížili o 470 ton, čo je číslo uvedené v osvedčeniach o ochrane klímy, ktorými sa spoločnosť môže chváliť. Je to také množstvo, aké by osobný automobil vypustil do vzduchu pri prejdení troch miliónov kilometrov. V súvislosti s vydaním nariadenia o obaloch sa v celom Rakúsku vykonáva zber obalových materiálov, ktoré sa odovzdávajú na recykláciu, pri ktorej sa súčasne zužitkováva vznikajúce teplo. Cieľom tohto programu je dosiahnutie úspor primárnych surovín a energetických zdrojov a v konečnom dôsledku aj vyššie uvedené zníženie emisií škodlivých skleníkových plynov.

NOVÉ ZARIADENIA, ČERSTVÝ VZDUCH

Navyše spoločnosť ADLER investovala do nových, moderných výrobných zariadení, aby od samotného začiatku produkovala menej plynných splodín. Vďaka dvom novým kotlom na rozpúšťanie vosku sa už do okolitého ovzdušia nedostáva takmer žiadny odpadový vzduch obsahujúci výpary rozpúšťadiel. Namiesto toho je tento vzduch odvádzaný do prídavnéj katalytickej spaľovne, kde sa tieto rozpúšťadlá spaľujú. K tomuto systému je pripojené aj mnoho existujúcich zariadení. Energia, ktorá pri spaľovaní vzniká, sa potom využíva na vykurovanie závodu, čím sa navyše dosahuje úspor elektrického prúdu a plynu. Vďaka tomuto opatreniu sa do okolitého prostredia vypúšťa o štyri tony menej rozpúšťadiel, čo potvrdzujú aj úradné merania.

 

 

Viac informácií týkajúcich sa témy životného prostredia a ekológie v spoločnosti ADLER ...

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: