We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Farebný vysoký lesk

Krok za krokom k lesklému výsledku....

Vysoko lesklé plochy sú pre lakýrnikov doslova "pasovaním za rytiera". Na trhu nábytku a kuchyní predstavujú klasiku s neprerušenou obľúbenosťou. Ale ako mnohé hodnotné, lesklé veci, nie je ani tieto jednoduché mať. Kto chce lakovať s vysokým leskom, musí pracovať precízne, veľmi čisto a veľmi trpezlivo. A bude odmenený - lesklým výsledkom a žiariacimi očami svojho zákazníka! ADLER ukáže krok za krokom, ako na to:

 

Ten správny podklad

Na farebný vysoký lesk sa najviac ako podklad hodia fóliované MDF-dosky. Pozor: otvorené hrany starostlivo zaizolovať!

 

Krok 1 – Plnenie

Podmienkou pre bezchybný vysoký lesk sú dobre vyplnené a izolované plochy. Naneste preto tri vrstvy  ADLER PUR-Isofill na hrany a jednu vrstvu na fóliované plochy: prvý nános na hrany nechajte min. 2 hodiny schnúť a pred druhým nánosom prebrúste zrnitosťou 320.

Potom prebrúste základnú fóliu na ploche zrnitosťou 280 a vykonajte ešte jeden nános kol-dokola s PUR-Isofill. Tak máte plochu raz a nefóliované hrany trikrát vyplnené.

 

Krok 2 – Brúsenie

Nános plniča nechajte schnúť cez noc a potom prebrúste excentrickou brúskou stupňovito zrnitosťami 280, cez 360, až po 500. Pozor: nezabudnúť hrany!

 

Krok 2a – Čistenie

Prv, než nanesiete lak, brúsny prach musíte z plôch veľmi dôkladne odstrániť!! To je možné pomocou prúdu vzduchu a so špeciálnou handrou zachytávajúcou prach.

 

Krok 3 – Lak

Teraz sa o slovo hlási farba! Produktom ADLER Pigmopur v stupni lesku G50 dáte svojej budúcej vysokolesklej ploche želaný odtieň. Klaus Moser sa rozhodol pre silnú červenú (RAL 3020). Stačí jeden nános.

 

Krok 4 – Lakovanie do lesku

Min. 2 hodiny po nánose laku, ale do 16 hodín musí nasledovať lakovanie do vysokého lesku. Klaus Moser naniesol 2 vrstvy PUR-Glanzlack, s medzisušením asi 3 hodiny, ale bez medzibrúsenia a v žiadnom prípade nie cez noc!  Kým začnete s leštením, musíte dodržať dobu schnutia min. 3 dni.

 

Krok 5 – mokré brúsenie

Po uschnutí laku je výsledok naozaj pekný- predovšetkým vtedy, ak ste pracovali v bezprašnom prostredí. No kto chce perfektný vysoký lesk, ešte neskončil, pokračuje leštením.  Najprv brúsenie za mokra: nastriekajte na plochu vodu s umývacím prostriedkom a postupne brúste odstupňovanou zrnitosťou 1000, 1500 a 2000.

 

Krok 6 – Leštenie

Teraz nasleduje leštenie: najprv na plochu rozotrite hrubý prostriedok na leštenie a leštite pomocou baranej srsti na poduške; potom postup zopakujte s jemným  prostriedkom na leštenie a poduškou zo špongie. 

Zbytky šmúh z leštiacej látky odstráňte s mikroutierkou a na záver  doleštite, najlepšie ručne,  s politúrou na vysoký lesk. Odporúčané produkty na leštenie nájdete v smernici ADLER.

 

Perfektný výsledok

ADLER-technik Klaus Moser v zrkadle svojej práce. Vyučený stolár pracuje vo firme ADLER už 12 rokov ako Aplikačný technik pre nábytok a ukázal Vám, ako sa k takému perfektnému výsledku dospieť.   

 

Použité produkty:

MDF-foliovaná doska

ADLER PUR-Isofill Weiss- biely

ADLER Pigmopur G50, odtieň RAL 3020

ADLER PUR-Glanzlack

Zum ADLER Online-Shop: