Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Farebný vysoký lesk

Krok za krokom k lesklému výsledku....

Vysoko lesklé plochy sú pre lakýrnikov doslova "pasovaním za rytiera". Na trhu nábytku a kuchyní predstavujú klasiku s neprerušenou obľúbenosťou. Ale ako mnohé hodnotné, lesklé veci, nie je ani tieto jednoduché mať. Kto chce lakovať s vysokým leskom, musí pracovať precízne, veľmi čisto a veľmi trpezlivo. A bude odmenený - lesklým výsledkom a žiariacimi očami svojho zákazníka! ADLER ukáže krok za krokom, ako na to:

 

Ten správny podklad

Na farebný vysoký lesk sa najviac ako podklad hodia fóliované MDF-dosky. Pozor: otvorené hrany starostlivo zaizolovať!

 

Krok 1 – Plnenie

Podmienkou pre bezchybný vysoký lesk sú dobre vyplnené a izolované plochy. Naneste preto tri vrstvy  ADLER PUR-Isofill na hrany a jednu vrstvu na fóliované plochy: prvý nános na hrany nechajte min. 2 hodiny schnúť a pred druhým nánosom prebrúste zrnitosťou 320.

Potom prebrúste základnú fóliu na ploche zrnitosťou 280 a vykonajte ešte jeden nános kol-dokola s PUR-Isofill. Tak máte plochu raz a nefóliované hrany trikrát vyplnené.

 

Krok 2 – Brúsenie

Nános plniča nechajte schnúť cez noc a potom prebrúste excentrickou brúskou stupňovito zrnitosťami 280, cez 360, až po 500. Pozor: nezabudnúť hrany!

 

Krok 2a – Čistenie

Prv, než nanesiete lak, brúsny prach musíte z plôch veľmi dôkladne odstrániť!! To je možné pomocou prúdu vzduchu a so špeciálnou handrou zachytávajúcou prach.

 

Krok 3 – Lak

Teraz sa o slovo hlási farba! Produktom ADLER Pigmopur v stupni lesku G50 dáte svojej budúcej vysokolesklej ploche želaný odtieň. Klaus Moser sa rozhodol pre silnú červenú (RAL 3020). Stačí jeden nános.

 

Krok 4 – Lakovanie do lesku

Min. 2 hodiny po nánose laku, ale do 16 hodín musí nasledovať lakovanie do vysokého lesku. Klaus Moser naniesol 2 vrstvy PUR-Glanzlack, s medzisušením asi 3 hodiny, ale bez medzibrúsenia a v žiadnom prípade nie cez noc!  Kým začnete s leštením, musíte dodržať dobu schnutia min. 3 dni.

 

Krok 5 – mokré brúsenie

Po uschnutí laku je výsledok naozaj pekný- predovšetkým vtedy, ak ste pracovali v bezprašnom prostredí. No kto chce perfektný vysoký lesk, ešte neskončil, pokračuje leštením.  Najprv brúsenie za mokra: nastriekajte na plochu vodu s umývacím prostriedkom a postupne brúste odstupňovanou zrnitosťou 1000, 1500 a 2000.

 

Krok 6 – Leštenie

Teraz nasleduje leštenie: najprv na plochu rozotrite hrubý prostriedok na leštenie a leštite pomocou baranej srsti na poduške; potom postup zopakujte s jemným  prostriedkom na leštenie a poduškou zo špongie. 

Zbytky šmúh z leštiacej látky odstráňte s mikroutierkou a na záver  doleštite, najlepšie ručne,  s politúrou na vysoký lesk. Odporúčané produkty na leštenie nájdete v smernici ADLER.

 

Perfektný výsledok

ADLER-technik Klaus Moser v zrkadle svojej práce. Vyučený stolár pracuje vo firme ADLER už 12 rokov ako Aplikačný technik pre nábytok a ukázal Vám, ako sa k takému perfektnému výsledku dospieť.   

 

Použité produkty:

MDF-foliovaná doska

ADLER PUR-Isofill Weiss- biely

ADLER Pigmopur G50, odtieň RAL 3020

ADLER PUR-Glanzlack

Zum ADLER Online-Shop: