Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Farebné trendy 2013

ADLER a dizajnérka farieb Daniela Späth radí, čo je „in“.


23.01.2013

Pani Späth, Vy ste dizajnérka farieb. Čo Vás fascinuje na tomto povolaní a čo Vás na tomto povolaní špeciálne baví?

Ako dizajnérka farieb mám priamy vplyv na vzhľad okolia. To mi umožňuje spolupracovať na zmene vízií a tvoriť tak budúcnosť. Podieľať sa na vzhľade životného priestoru zajtrajška je obzvlášť privilégium. Špeciálne ma vždy zaujímala úžitková psychológia. V tomto odbore pracujem na výskume a vyučujem v rôznych vzdelávacích inštitúciách psychológiu a symboliku farieb.

 

Ste absolútna odborníčka na tému Trendy vo farbách. Poradíte  nám, čo je „in“ pre rok 2013? 

Mix materiálov a farieb je hlavnou témou  roku 2013. Budú sa kombinovať rôzne materiály a štýly. Pohľady priťahujú zvláštne povrchy. Farby budú používané  tak, aby udali akcent. Netradičné techniky, hra svetla alebo aj originálne dizajnérske nápady definujú tohtoročné hry s úpravami. 

 

A ako to vyzerá zvonka? Myslím fasády.

Fasády budú svetlejšie a pastelovejšie, bez sladkého nádychu. Éra červenej je pretretá žltou vo všetkých odtieňoch: od svetložltej ako na zámku Schönbrunn až po okrovo-žltú alebo vanilkovú. 

 

Ako tu môže zabodovať maliar?

Pre maliarov je tu dobrá príležitosť tvoriť a predávať zvláštne techniky. Osobný duch obytného priestoru je zosilnený dôrazom  na vlastnú identitu. Individualita a exkluzivita sa tešia náklonnosti zákazníkov.

 

Ktoré farby a farebné kombinácie  v roku 2013 vôbec „nejdú“? 

Ak je zákaz, tak všetko natrieť v monotónnej bielej alebo v melancholickej šedej. Farby ako odraz osobnosti sú mottom roka. Privátny priestor má slúžiť ako oáza a zóna pokoja od pracovných záležitostí. V profesnej zóne sa usporiadanie viac sústreďuje na tvorbu podmienok pre produktívnosť a dosiahnutie ideálneho pracovného prostredia. Individuálne poradenstvo je momentálne dôležitejšie, ako kedykoľvek doteraz.

 

Ako môže výrobca farieb a lakov podporiť remeselníkov? 

ADLER ponúka početné možnosti ďalšieho vzdelávania, aby informoval o nových produktoch, ako aj kurzy na témy úprav.  

Ďalej odporúčam aktuálne trendy sledovať na výstavách, odborných časopisoch ako aj veľkých nákupných centrách.

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: