We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Farebné trendy 2013

ADLER a dizajnérka farieb Daniela Späth radí, čo je „in“.


23.01.2013

Pani Späth, Vy ste dizajnérka farieb. Čo Vás fascinuje na tomto povolaní a čo Vás na tomto povolaní špeciálne baví?

Ako dizajnérka farieb mám priamy vplyv na vzhľad okolia. To mi umožňuje spolupracovať na zmene vízií a tvoriť tak budúcnosť. Podieľať sa na vzhľade životného priestoru zajtrajška je obzvlášť privilégium. Špeciálne ma vždy zaujímala úžitková psychológia. V tomto odbore pracujem na výskume a vyučujem v rôznych vzdelávacích inštitúciách psychológiu a symboliku farieb.

 

Ste absolútna odborníčka na tému Trendy vo farbách. Poradíte  nám, čo je „in“ pre rok 2013? 

Mix materiálov a farieb je hlavnou témou  roku 2013. Budú sa kombinovať rôzne materiály a štýly. Pohľady priťahujú zvláštne povrchy. Farby budú používané  tak, aby udali akcent. Netradičné techniky, hra svetla alebo aj originálne dizajnérske nápady definujú tohtoročné hry s úpravami. 

 

A ako to vyzerá zvonka? Myslím fasády.

Fasády budú svetlejšie a pastelovejšie, bez sladkého nádychu. Éra červenej je pretretá žltou vo všetkých odtieňoch: od svetložltej ako na zámku Schönbrunn až po okrovo-žltú alebo vanilkovú. 

 

Ako tu môže zabodovať maliar?

Pre maliarov je tu dobrá príležitosť tvoriť a predávať zvláštne techniky. Osobný duch obytného priestoru je zosilnený dôrazom  na vlastnú identitu. Individualita a exkluzivita sa tešia náklonnosti zákazníkov.

 

Ktoré farby a farebné kombinácie  v roku 2013 vôbec „nejdú“? 

Ak je zákaz, tak všetko natrieť v monotónnej bielej alebo v melancholickej šedej. Farby ako odraz osobnosti sú mottom roka. Privátny priestor má slúžiť ako oáza a zóna pokoja od pracovných záležitostí. V profesnej zóne sa usporiadanie viac sústreďuje na tvorbu podmienok pre produktívnosť a dosiahnutie ideálneho pracovného prostredia. Individuálne poradenstvo je momentálne dôležitejšie, ako kedykoľvek doteraz.

 

Ako môže výrobca farieb a lakov podporiť remeselníkov? 

ADLER ponúka početné možnosti ďalšieho vzdelávania, aby informoval o nových produktoch, ako aj kurzy na témy úprav.  

Ďalej odporúčam aktuálne trendy sledovať na výstavách, odborných časopisoch ako aj veľkých nákupných centrách.

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: