Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Evolúcia v lakovaní 2.0: ADLER s plným plynom v automatizácii laboratória, vrátane ekológie

Ako na modelovej želežnici jazdia malé vagóniky s nádobkami zo stanice do stanice. Všetko prebieha ako mávnutím čarovného prútika...takto vníma nezainteresovaný pozorovateľ úplne nové automatické laboratórne zariadenie v ADLER-Werk Lackfabrik. V náväznosti na rozsiahlu modernizáciu laboratória bol obstaraný aj tento robot, ktorý je základným kameňom úplne nového druhu rozvoja lakovníctva. Čo vlastne tento prístroj robí?


14.02.2013

NIŽŠIA SPOTREBA MATERIÁLU, MENEJ ODPADU, ENORMNÉ ŠANCE

Ťažiskom významu zariadenia je výroba vzoriek. Ponúka obrovské šance, čo sa týka produkcie a dokumentácie zhotovovaných vzoriek. Keďže všetky kroky prebiehajú automaticky, zlepšuje aj hygienu práce. Kontakt kolegov a kolegýň s chemikáliami je minimálny. „ Veľkou prednosťou oproti súčasnej metóde je aj šetrnosť k prostrediu. Spotrebovávame menej materiálu, takže vzniká aj menej odpadu. Doteraz sme pre každý odtieň namiešali 1 kg laku. Robot potrebuje iba 100 gramov - teda desatinu“, vysvetľuje Dr. Albert Rössler, vedúci výskumu a vývoja v ADLER-Werk. 

SENZAČNÁ RÝCHLOSŤ VĎAKA „MAGNETICKEJ DRÁHE“

Všetko prebieha rekordne rýchlo. Zariadenie dokáže denne plnoautomaticky namiešať až 200 farebných odtieňov. Umožňuje to integrovaná miešacia stanica, plnoautomatické dávkovanie pást a tzv. roztieracie zariadenie,  ktoré nanáša lak na vzorkovací papier. Ale skutočné tajomstvo úspechu je pásový transportér: ide o naprogramovanú spoluprácu robota a úplne nového koľajnicového transportného systému pre nádoby. Tieto koľajnice sú inovatívnym srdcom zariadenia, druh magnetických visutých pásov, po ktorých putujú jednotlivé "vagóniky"  teda nádoby, a to nezávislo od tých druhých.

„ S týmto zariadením  môžeme našim zákazníkom poskytnúť ešte širší sortiment farebných odtieňov už pri uvádzaní produktu na trh. To je veľký skok pre našu koloristiku", teší sa Dr. Rössler.

ZÁKLADNÝ KAMEŇ PRE ĎALŠIE INOVÁCIE

Automatické laboratórne zariadenie položilo základný kameň k automatizovanej formulácii a skúškam lakov. Toto zariadenie je možné hocikedy modulárne rozšíriť, na čo ADLER podmienky má : priestor laboratórii bol dostatočne zväčšený. Laboratórium na sysntézy a jedna miestnosť, v ktorej sú ideálne podmienky na presné technické merania, sú tiež nové.

 

ADLER robí veľké kroky v ústrety budúcnosti vývoja lakov a už dnes investoval viac ako pol milióna eur do lepších riešení pre zajtrajšok.

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: