Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Efekty povrchov nábytku : viditeľné ťahy štetcom- rustikálne, tradičné, štruktúrované

Chcete nalakovať nábytok v sedliackom štýle a dodať mu decentné antický charakter? Pomocou lakovania s viditeľnými ťahmi štetca sa dá docieliť jedinečných zážitkov ...

Lakovanie s viditelnými tahmi štetca je klasická historická technika natierania príp. lakovania, ktorou možno na nábytku, dverách alebo obkladoch stien dosiahnut jedinecnéh efekty. Natieraním vznikajú individuálne výsledky a decentný antický charakter. Takéto efektné lakovanie sa hodí tak pre zdôraznenie, ako aj pre velkoplošné použitie.

 

Pomocou varianty skladby povrchovej úpravy, ako bude uvedená dalej, možno dosiahnut hrubo štruktúrovaný povrch. Druhou variantu lakovania s viditelnými tahmi štetca (jemný, hladný povrch) nájdete v brožúre Laky pre tvorbu efektov. 

PODKLADY:

Pre rustikálny lakovanie s viditelnými tahmi štetca sa hodia všetky nosné podklady ako sú napr dosky potiahnuté fóliou a dosky MDF (vyplnené, ostro prebrúsené zrnitostou 180), odyhované drevotrieskové dosky i listnaté drevo s jemnými pórmi a ihlicnaté drevo s nízkym obsahom živice.

PRACOVNÝ POSTUP:

  1. 1 - 2x natrite neriedeným produktom ADLER Acrylcolor v požadovanom farebnom odtieni
  2. Po schnutí cez noc naneste striekaním tenkú vrstvu produktu ADLER Antikpatina v požadovanom farebnom odtieni.
  3. Po cca 30 minútach schnutia sa prebrúsením plôch zrnitostou 240 - 280 vybrúsi Antikpatina na vyvýšených miestach.
  4. prestriekajte PUR lakom bez nitrocelulózy ako napr ADLER Legnopur alebo ADLER Pigmotop .

DALŠIE EFEKTY:

Mramorový efekt - mramorovanie, atmosféra Stredomoria

 

Viac efektov a nápadov pre kreatívne utváranie nábytku a iných drevených plôch ako aj vhodné laky a systémy povrchových úprav znacky ADLER nájdete v našej brožúre Laky pre tvorbu efektov.

Popis Veľkosť Formát
Brožúra Laky pre tvorbu efektov 5.9 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: