Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Efekt starého "spáleného" dreva pre nábytok

S ADLER-om šmahom ruky vytvoríte z nového smrekového alebo smrekovcového dreva prekrásny efekt starého dreva.

Je iba málo materiálov, ktoré starnutím krásnejú. Ale drevo je taký materiál. Staré drevo je preto veľmi obľúbené a teraz aj veľmi módne. Hotely, kuchyne, obývačky - straré drevo sa hodí všade a dá sa kombinovať aj s modernými kusmi alebo s vysokým leskom.

Má to však aj háčik: staré drevo nie je ľahké a lacné zohnať. No na tento problém môžete teraz zabudnúť, pretože s pomocou ADLERa mávnutím ruky vyrobíte z nového smreka alebo smrekovca  prekrásny efekt starého dreva. Technik ADLER-a Wolfgang Eder ukáže krok za krokom, ako to urobiť:

 

Podklad

Tu: smrek, rovnomerne silno vykefovaný plastovou kefou. Ale aj smrekovec je pre tento efekt vhodnou drevinou.

 

Krok 1 – svetlé moridlo

Plochu raz namorte s ADLER Positiv-Plus. Wolfgang Eder tu použije zmes z 1 dielu Positiv Plus odtieň Fichte gekocht a 2 dielov farblos (bezfarebný)

 

Krok 2 – Základovanie

Po uschnutí cez noc, základujte s jedným z PUR-lakov. Wolfgang Eder použije ADLER Legnopur G10.

 

Krok 3 až 5 – Leštenie, brúsenie, tvorba dier 

Po cca 3-5 hodinách môžete vykonať leštenie s Scotch-Brite . Potom tvrdé letokruhy odbrúste zrnitosťou 150. Malé dierk na tomto efekte predstavujú diery po červoch : pomocou šidla ich vytvoríte rýchlo a jednoducho. 

 

Krok 6 a 7 – tmavé moridlo, stieranie

Teraz je plocha pripravená na tmavé morenie. V tomto prípade je použitý ADLER Aqua Dark v odtieni Nuss (orech). Moridlo môžete striekať alebo natierať. Následne bude hneď vytreté vhlkou handrou.

 

Krok 8 – Vrchný lak

Po schnutí moridla min. 5 hodím, chýba už iba vrchná vrstva, potom je efekt starého dreva perfektný. Na to sfarbite ADLER PUR-Natureffekt  s 0,5 % Solva-Tint v odtieni Weiß ( biely) a 0,5 % Solva-Tint v odtieni Erle. Prelakovať a je hotovo!

 

Hotové plochy

Z nového urobiť staré - prekrásne staré drevo za dva dni namiesto 20 rokov!

 

Majster efektov

ADLER-technik pre aplikácie Wolfgang Eder, ktorý nám predviedol,ako to funguje, je vyučený stolár a už 10 rokov pracuje vo firme ADLER ako technik aplikácii pre sekciu nábytok.

 

Použité produkty

ADLER Positiv-Plus-Beize, odtieň Fichte gekocht a farblos

ADLER Legnopur G30

ADLER Pur-Natureffekt

ADLER Aqua-Dark Beize, odtieň Nuss

ADLER Solva-Tint, odtieň Weiß a Erle 

 

ADLER Tipy & triky:

Zum ADLER Online-Shop: