Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Dobrodružstvo namiesto všednosti

Myslí inak, krížom krážom, prekračuje hranice: Volker Giencke je vizionár – vzrušujúca výstava v Centre architektov v Innsbrucku odráža duševný svet mysliteľa. Na bielej farbe mohutnej drevenej konštrukcie sa podieľal ADLER.


30.03.2015

Schody doslova pretínajú starý dom Adambräu, tvoria nové cesty, otvory, platformy: kochať sa pohľadom príležitosti a rozpoznať nové perspektívy. Tak ako architekt a učiteľ Volker Giencke hľadá iný uhol pohľadu, prekračuje hranice a uvažuje o starých myšlienkových vzoroch.

 

Roku 1947 narodený Korutánec, ako profesor Inštitútu pre experimentálnu architektúru štúdio 3 Univerzity v Innsbrucku,  viedol a ovplyvňoval generácie študentov. Svojím nasadením, iným myslením a záľubou vytvárať vizionárske riešenia, zjednotil estetiku, funkciu a konštrukciu. K ukončeniu jeho učiteľskej činnosti mu  Tirolskí architekti venovali "najradikálnejší projekt v 20-ročnej histórii Centra architektov" hovorí kurátor Arno Ritter.

PÍLIŤ, KOVAŤ, NATIERAŤ

Kvôli výstave „volker giencke: jedna časť zo mňa je reč“  Ritter a jeho tímkompletne pretransformovali  dom Lois-Welzenbacher-Haus. Týždne sa budovalo, pílilo, kovalo, zváralo. A natieralo- pretože drevené schody a plošiny žiaria v elegantnom bielom odtieni. ADLER venoval na to viac ako 90 litrov ADLER VariColor . Svetlá konštrukcia vytvára pekný kontrast k silným citátom, ktoré sa skvejú nadrozmerným písmom na stenách. Prezrite si to!

 

Výstava trvá do 27. júna 2015  a nájdete ju v Tirolsku, Adambräu, Innsbruck. www.aut.cc

Zum ADLER Online-Shop: