We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Bluefin Smart: Krása a rýchlosť v jednom kroku

Čas sú peniaze: A to platí aj v stolárskych a remeselníckych dielňach. Efektívna práca s dôrazom na kvalitu je tajomstvom úspechu. Nábytkový lak, ktorý stačí raz naniesť a perfektný povrch je hotový - nie je toto sen mnohých stolárov? Nalakovať, prebrúsiť a hotovo - hmatateľným príkladom je nový vodný lak Bluefin Smart od ADLERu!


20.04.2018

ZÁZRAK EFEKTIVITY

Tajomstvo úspechu nového zázraku efektivity od rakúskeho popredného výrobcu lakov a farieb spočíva v jeho fantastických vlastnostiach pri vyleštení: „Po nanesení vrstvy laku je potrebné plochu ďalej vybrúsiť, aby sme vyhladili postavené vlákna. Pri konvenčných lakoch má mechanické zaťaženie povrchu, napr. pri poškriabaní, na vybrúsenej ploche vždy za následok výrazné vyleštenie,“ vysvetľuje vedúci laboratórií Franz Thummer, pod taktovkou ktorého bol vyvinutý tento vodný lak Bluefin Smart však oproti tomu nie je takmer vôbec možné vyleštiť - druhá vrstva laku preto už vôbec nie je potrebná. Po nástreku laku na starostlivo vybrúsené drevo je potrebné plochu nechať preschnúť cez noc, prebrúsiť brúskou so zrnitosťou 360-400 a na záver ešte vyhladiť brúsnym rúnom - dokonalý povrch je hotový. Hoci hovoríme len o efektívnej jednej lakovej vrstve, lak napriek tomu vykazuje vysokú odolnosť proti chemickému a mechanickému zaťaženiu: „Bluefin Smart dosahuje v oblasti odolnosti výrazne lepšie hodnoty ako oleje a vosky a preto je vhodný aj na namáhané nábytkové a interiérové plochy,“ zdôrazňuje Thummer.

 

PRIRODZENÁ KRÁSA

Bluefin Smart nie je jedinečný len v aplikácii - on aj jedinečne vyzerá: Či na orechu alebo dube, na javore alebo exotických drevinách, lak uchováva prirodzenú krásu dreva a prepožičiava mu zamatovo jemný ohmat a elegantný hlbokomatný vzhľad. „V porovnaní s inými nábytkovými lakmi vykazuje Bluefin Smart výraznejší matný a teda aj prirodzenejší vzhľad povrchu - takmer budí dojem, že drevo nebolo vôbec lakované,“ vysvetľuje Thummer. Praktický, odolný a popritom všetkom ešte aj prirodzene krásny: Taký je Bluefin Smart, efektívny nábytkový lak budúcnosti!

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: