We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

BETÓNOVÝ METALICKÝ EFEKT

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Občas je to i drevo.

 

Drevo, ktoré bolo zušľachtené novým metalickým efektom betónu od spoločnosti ADLER, môže žiariť v najkrajších metalických odtieňoch na nábytku, ale i na kuchynskom sortimente.

 

Technik Dominik Schwaiger zo spoločnosti ADLER vám ukáže krok za krokom, ako vytvoriť lesklý, kovovo trblietajúci sa Metalický Mix betón v zlatom odtieni.

 

 

 


15.11.2016

Podklad:

MDF-dosky typu V100, odporúčané výrobcom na vonkajšie použitie.

 

Vlastnosť podkladu:

Podklad musí byť suchý čistý, nosný, zbavený oddeľujúcich substancií ako tuk, vosk, silikón, živica atď., zbavený dreveného prachu, ako aj odskúšaný na vhodnosť povrchovej úpravy.  

 

PRACOVNÉ KROKY:

 

1.  Pripravený podklad bezprostredne pred lakovaním prebrúste zrnitosťou 240.

 

2.  Frézované časti a hrany prednatrite s ADLER 2K-Epoxi-Grund Hellgrau (68304) (svetlosivý). Medzischnutie cca 4 hod. Vchodové dvere celoplošne prestriekajte. Schnutie cez noc.

     

3.  V nasledujúci deň jemne prebrúste zrnitosťou 240.

 

4.  Pre betónový efekt je obzvlášť dôležitá príprava produktov:

ADLER Betoneffekt premiešajte ručne s miešadlom. V žiadnom prípade nepoužívajte elektrické miešadlá alebo podobné pomôcky.

 

5.  Nanášajte stierku podobnú omietke s oceľovou murárskou lyžicou nepravidelne krížom-krážom – tak vznikne charakteristická štruktúra. Povrch tak závisí len od vášho vkusu. Potom nechajte opracovaný dielec cez noc vyschnúť.

 

6.  Teraz prebrúste povrch s Abranet-om zrnitosťou 80. Tak povrch vyhladíte a poskytnete Vašim vchodovým dverám aj na dotyk dojem pravého betónu.

 

7.  Následne prelakujte dielec zo štyroch strán s cieľom vytvoriť súvislú vrstvu s Aquawood Protor-Finish D (31315-0070-03).

 

 

Popis Veľkosť Formát
ADLER Holzoberflächen-Effekte 2.4 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: