We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Aplikačná technika (Aweta) pre úpravu okien zvoní na dvere budúcnosti

Nová Aweta pre úpravu okien vo firme ADLER : 400.000 Euro pre viac miesta, supermodernú techniku a ešte lepší servis pre našich zákazníkov.


13.01.2012

Povrchové úpravy okien od ADLERa sú doladené až do detailov každému výrobcovi a jeho požiadavkám. A tým servis v ADLER-i ešte len začína: nastavenie laku  pre ktorékoľvek zariadenie  a byť nápomocný pri vzniknutých problémoch, to je každodennou  úlohou servisného tímu. Aby tento tím vedel robiť svoj „Job“ aj naďalej-  s novou technikou, je tzv.„Fenster-Aweta“ dvakrát tak veľká. Po kompletnej modernizácii a investícíi 400.000 Eur je ADLER jednou nohou už v budúcnosti.

AKO U PRIEMYSELNÉHO VÝROBCU 

„Naša nová  „Fenster-Aweta“ vie nastaviť všetky možné podmienky, s akými pracujú naši zákazníci. Okrem toho sú riadené systémom SPS, takže môžeme uložiť parametre každej skúšky zákazníka“ teší sa  Reinhard Guem, vedúci technického oddelenia a servisu v ADLER-Werk Lackfabrik. 

Nastavenie parametrov zákazníka začína pri novej kabíne na polievanie pomou dýz, ako v bežnej prevádzke. „ Tak môžeme testovať každú rýchlosť posunu  a materiál príslušne nastaviť.“, hovorí  Guem. Navyše nová polievacia kabína potrebuje niečo viac ako 20 litrov materiálu,namiesto doterajších 80.To znamená aj menej odpadov a tým šetrnosť k prírode. 

Pokračuje sa ďalej v zone pre stekanie a sušenie. „Miesto pre odtok v kabíne na polievanie môžeme teraz zavlhčiť,impregnáciu teda nechať odtiecť pri 90% vzdušnej vlhkosti,ako v priemysle“, vysvetľuje odborník. A to končí sušiarňou,ktorá sa dá nastaviť pre každú teplotu,každú vzdušnú vlhkosť a rýchlosť prúdenia vzduchu – a to vo viacerých zónach, čím sa dá nastaviť každá situácia z praxe.

PRE RUČNÚ PRÁCU

Nielen pri osvojovaní si priemyselných výrobných podmienok je ADLER technicky vysoko. Striekacia kabína pre ručné lakovanie je kombináciou   suchého odsávania cez podlahu a steny na striekanie. S 55 m2 a troma miestami na striekanie  ponúka dostatok miesta pre školenia a komfortnú prácu pre pracovníkov ADLER-a. K tomu sa dá aj kabína pre ručné striekanie  ohriať a zavlhčiť, takže aj tu sa dajú nasimulovať rôzne podmienky našich zákazníkov. Samozrejme je táto kabína vybavená rekuperátorom tepla. 

„Vedenie firmy investovalo 400.000 Euro do tejto vysoko modernej aplikačnej techniky pre okenné produkty,aby sme nasim zákazníkom mohli ponúknuť servis ešte bližší praxi“, hovorí Reinhard Guem. On a jeho tím denne za to ručia.

 

Spoznajte širokú paletu povrchový úprav pre okná firmy ADLER

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: