We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on our website. Find out more.
OK

Aduro Vitea od popredného výrobcu lakov ADLER: Prirodzený vzhľad, spoľahlivá ochrana

Prirodzenosť, autentickosť, skutočnosť - tieto slová najviac vystihujú súčasný trend vo svete interiéru. Aj keď je náš bežný deň stále viac digitalizovaný a nabitý technikou, v našich príbytkoch nič neprekoná prírodné materiály s charakteristickou útulnou atmosférou akým je drevo. Tento ekologický stavebný materiál v nás vyvoláva príjemné pocity, má v sebe život a typické vyžarovanie a zároveň zútulňuje atmosféru v miestnosti.


20.07.2018

Mimoriadne žiadané sú najmä drevené plochy, ktoré pôsobia akoby vôbec neboli opracované - akoby prišli priamo z lesa. Doteraz stáli všetci drevospracovatelia pred závažnou dilemou: Dajú prednosť prirodzenému stvárneniu povrchu alebo stabilnej ochrane dreva? Uprednostnia teplý dotyk olejovaných plôch alebo odolnosť nábytkových lakov? Profesionálnym expertom z vývojových laboratórií ADLER, popredného rakúskeho výrobcu farieb a lakov, sa podarilo vyvinúť lak, ktorý tieto vlastnosti spája. Nový Aduro Vitea v sebe snúbi prirodzený vzhľad a spoľahlivú ochranu dreva.

 

UŽ ŽIADNE ŠKRABANCE ANI FĽAKY

2-zložkový PUR lak sa môže pochváliť veľmi dobrou chemickou a mechanickou odolnosťou, dokonca aj v prípade výrazne namáhaných plôch si tieto zachovávajú svoj bezchybný povrch. Popritom však tento lak zachováva prirodzený charakter dreva, a to nie len na výzor - každý jeden nábytkový dielec vyžaruje dojem nelakovaného dreva: Každá ryha v textúre dreva, každý jeden pór ostáva zachovaný. „Nový ADURO VITEA sa svojou odolnosťou vyrovná nášmu overenému nábytkovému bestselleru PUR-ANTISCRATCH HQ, okrem toho je aj veľmi príjemný na dotyk a má výrazne matnú, prirodzenú optiku,“ hovorí vedúci vývojového oddelenia ADLER Franz Thummer, pod vedením ktorého vznikol nový všestranný produkt.

 

POTEŠÍ VŠETKY ZMYSLY

Oleje a vosky, ale aj bežné PUR laky, zvyčajne podčiarkujú kresbu dreva. To znamená, že zvýraznia jeho farbu a textúru dreva - nie vždy je však práve toto želaným efektom. Z tohto dôvodu tím vývojárov ADLER vybavil nový lak ADURO VITEA špeciálnou kombináciou spojív, ktoré majú za následok minimálne zvýraznenie kresby. „U svetlých listnatých drevín, ako je buk alebo v nábytkárstve mimoriadne žiadaný dub, je tento autentický, prirodzený vzhľad momentálne veľmi v kurze,“ vysvetľuje Thummer. „Vďaka perfektnej ochrane pred pôsobením svetla ADURO VITEA zabraňuje neželanej zmene farebného odtieňa pôsobením UV žiarenia, a tak zachováva prirodzenú krásu drevín.“ Prirodzený a odolný: S novým lakom ADURO VITEA už jedno nevylučuje druhé, naopak, vytvára optimálnu kombináciu pre moderné bývanie!

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: