Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

ADLER vystavil nového rekordmana v priľnavosti

ADLER-Werk Lackfabrik šliapol v marci na výstave Fensterbau/Frontale na plynový pedál – a napriek tomu nestratil "priľnutie". Predstavená bola medzivrstva na drevené okná, ktorá odštartovala v preteku priľnavosti: nový Aquawood Isogrip HighRes® vstúpil do týchto pretekov 3x vyššou mokrou priľnavosťou a prináša výrobcom okien možnosť tých ostatných predbehnúť!


03.03.2014

PRETEKÁRI A DREVENÉ OKNÁ POTREBUJÚ DOBRÚ PRIĽNAVOSŤ

Pretekári, ktorí počas preteku aj 300 krát zabáčajú, potrebujú predovšetkým jedno: priľnavosť.  Oproti tomu, čo musia vydržať drevené okná na zimných stavbách, je to ale detská hra. Ak je vo vnútri vlhko s teplom a vonku chlad, a nikoho nenapadne vetrať, sú povrchové úpravy drevených okien vystavené extrémnej záťaži. Vlhký vzduch totiž difunduje cez drevo z vnútra von, kde kondenzuje- t.j. vzniká tlak na povrchovú úpravu a sním spojená hrozba odlupovania náteru. Povrchové úpravy okien  teda nevyhnutne potrebujú vynikajúcu priľnavosť. Tú im dodá dvojzložková medzivrstva   Aquawood Isogrip HighRes®, ktorá sa osvedčila aj v tvrdých dlhodobých testoch na voľnej poveternosti.

„KTORÝ VÝROBCA OKIEN SI TO NEŽELÁ?“

Výrobca okien Z-Fenster z Bavorska už Isogrip HighRes® používa. Vedúca podniku Stefanie Zizlsperger vysvetľuje, prečo: „Kvôli 2-zložkovému spracovaniu máme síce vyššie výdaje, ale jednoducho sa aj tak oplatia. Používaním  Isogrip už nepoznáme pojem zimné stavebné škody,  no a ktorý výrobca okien by si niečo také neprial? Nie je nič namáhavejšie ako reklamácie, pre ktoré sa nedá nič urobiť!  Nesprávnu manipuláciu na zimných stavbách nemôžeme ovplyvniť, preto sme šťastní, že ADLER vyvinul produkt, s ktorým lak takúto nadmernú záťaž ustojí.

Väčší výdaj za dvojzložkové spracovanie sa vráti dobrou brúsiteľnosťou  a skutočnosťou, že môže byť použité tak pre krycie ako aj lazúrovacie  povrchové úpravy. A dokáže ešte viac, ako vysvetľuje Dr. Peter Hoernes, vedúci vývoja produktov na povrchovú úpravu okien firmy ADLER: „Vďaka senzačnej priľnavosti je okno odolnejšie nielen počas fázy výstavby ale aj neskôr voči vplyvom poveternosti. Odporúčame preto Aquawood Isogrip HighRes® aj na všetky silno namáhané plochy ako napr. okenice. Okrem toho, u drevín bohatých na živicu Aquawood Isogrip HighRes® výborne bráni sfarbeniam."

 

Katalóg produktov: ADLER  Povrchové úpravy na okná

Kontaktné údaje tlačového oddelenia
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napísať e-mailovú správu
Mgr. Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napísať e-mailovú správu

Zum ADLER Online-Shop: