Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

ADLER "Used-Look": Nostalgia z lakovacej pištole

U riflí je to už takmer nevyhnutnosť - a aj pri nábytku sa do popredia dostáva "Coolness-Faktor": Used-Look, keď nový vyzerá ako starý.

Namiesto úplne nových skriniek bez duše bažia mnohí po predmetoch s históriou a šarmom. Nájdu ich na povale starej mamy, blšom trhu ale u šikovného stolára, ktorý dokáže splniť ich sny. Pretože s ADLER Used-Look dokáže vyrobiť aj novú komodu so vzhľadom starožitnosti.

 

Správny podklad

Used-Look je možné aplikovať obzvlášť u profilovaných dielov. Tu je ako príklad rámová dvierkovina  (vzor) zo smrekového dreva.

 

Krok 1 – Morenie

Opracovávaný kus namorte rovnomerne striekaním s ADLER Aqua Positiv-Plus-Beize. ADLER-technik Klaus Moser tu použije odtieň Fichte gekocht.

 

Krok 2 – Základovanie

Po uschnutí moridla cez noc základujte sýto s bezfarebným ADLER Legnopur G50. Po min. 3 hodinách schnutia môžete vykonať medzibrúsenie zrnitosťou 280.

 

Krok 3 – farebné lakovanie

Teraz je na rade nános lakovej vrstvy. Klaus Moser tu lakuje s ADLER Pigmopur v odtieni  RAL 9010 (čistá biela).

 

Krok 4 – „Used-prebrúsenie“, medzivrstva Legnopur

Po schnutí cez noc je laková vrstva suchá. Teraz môžete miesta, ktoré majú neskôr vyzerať  ako „ošúchané“, prebrúsiť. Pre dosiahnutie prirodzeného výsledku sú vhodné predovšetkým rohy a hrany, plochy už menej.  Dávajte pozor na to,aby ste nepracovali príliš rovnomerne.

Po brúsení sa odporúča ďalšia vrstva  ADLER Legnopur, aby sa patina dala neskôr lepšie odstrániť.

 

Krok 5 – Patinovanie, odstraňovanie

Po uschnutí Legnopuru cez noc, nastriekajte tenko ADLER Antikpatina. Už po pol hodine môžete patinu pomocou  Scotchbrite z vybraných miest odstrániť.

 

Krok 6 – Vrchný lak

To bolo celé čarovanie. Teraz chýba ešte vrchné lakovanie s bezfarebným Legnopur G50 – a Vás nový „starý“ kúsok je hotový.

 

Výsledok

ADLER-technik Klaus Moser ukázal, ako to funguje. Je vyučený stolár a už 12 rokov pracujevo firme ADLER ako aplikačný technik v sekcii nábytok.

 

Použité produkty

ADLER Aqua Positiv-Plus-Beize, odtieň Fichte gekocht

ADLER Legnopur, stupeň lesku G50

ADLER Pigmopur, odtieň RAL 9010

ADLER Antikpatina, odtieň Dunkelbraun (tmavohnedý)

Schleifschwamm - Scotch-Brite grau 

Zum ADLER Online-Shop: