Wir verwenden Cookies, um Ihnen den bestmöglichen Service zu bieten. Durch die weitere Nutzung der Seite erklären Sie sich damit einverstanden. Weitere Informationen.
OK

Ak chcete natrieť vaše okná, ADLER je správna voľba

Drevo je jednou z najkrajších a z najekologickejších materiálov pre rámy Vašich dverí a okien. Avšak vplyvy počasia ako slnko, vietor a vlhkosť  sú neustálou záťažou pre drevo. Na ochranu Vašich dverí a okien pred týmito vplyvmi  a tým aj pre ich trvácnosť má veľký význam správna voľba povrchovej úpravy. Preto ADLER  vyvinul tie najmodernejšie lazúry a laky pre nátery okien ako aj produkty pre ošetrovanie, ktoré zaručujú dlhú trvanlivosť a jednoduchú údržbu.

OPRAVA MALÝCH MECHANICKÝCH POŠKODENÍ 

V prípade malých mechanických poškodení nie je potrebné pretierať celé okno. Stačí oprava  špicatým štetcom a produktom  Pullex Aqua-DSL okná -lazúra ) resp. ADLER Seidenacryl (okná - krycí náter). Pri väčších mechanických poškodeniach, odlúpeniach trhlinách alebo zašednutiach, je potrebný renovačný náter.

Náter resp. renovácia okien s lazúrovacou/transparentnou  povrchovou úpravou

Ak sú poškodenia obmedzené iba na niekoľko miest, môžete pracovať s kombináciou  Pullex Aqua-Imprägnierung a Pullex Aqua-DSL a tak okná natrieť. Silno poškodené okná z ihličnanov, kde sú už plošné odlúpenia, odporúčame  renovovať s Pullex Renovier-Grund a Pullex-Fensterlasur. Vchodové dvere a okná z listnatých drevín natrite s Pullex Plus-Lasur Pullex Fensterlasur v odtieni "Natur für Laubhölzer".

Detailné návody tejto metódy nájdete pod:

NÁTER RESP. RENOVÁCIA OKIEN S KRYCOU POVRCHOVOU ÚPRAVOU

V prípade, že ešte nedošlo k veľkoplošným poškodeniam, môžete okno základovať s ADLER Acyl-Holzgrund a následne natrieť produktom Seidenacryl. Silno poškodené okná je potrebné sanovať s Pullex Renovier-Grund a Pullex-Color. Alternatívne môžete po nazákladovaní okno natrieť s ADLER Samtalkyd alebo Brilliantalkyd.

Detailný návod tejto metódy nájdete tu:

ČISTENIE A OŠETROVANIE

Pravidelné čistenie a ošetrovanie okien a vchodových dverí môže často oddialiť alebo úplne zabrániť nutnosti ich pretretia alebo renovácie. Použite preto na okná ošetrovací set ADLER Pflegeset Plus resp. na dvere  Haustürenpflegeset, ktorý Vám okrem nás môže dodať výrobca okien a dverí alebo partnerská predajňa vo vašej blízkosti.

Ďalšie tipy pre správne čistenie a ošetrovanie drevených okien a dverí.

V našej ponuke nájdete všetko, čo potrebujete pre náter, ošetrenie ochranu  Vašich okien pred nepriazňou poveternosti.  Pre základovanie , vrchnú povrchovú úpravu až po vhodné  čistiace a ošetrujúce produkty máme pre Vás pripravený bohatý sortiment, aby  sme pokryli všetky Vaše požiadavky.

 

 

Ďalšie zaujímavé témy nájdete tu:

Zum ADLER Online-Shop: